2018 Üniversite Tercihi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

2018 Üniversite Tercihi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Milyonlarca adayın girmiş olduğu YKS sınavının ardından gözler 31 Temmuzda açıklanacak olan sınav sonuçlarına çevirildi. Bu maratonun sınav kısmını tamamlayan adaylar sonuçların açıklanması ardından tercih heyecanına kapılacaklar.

Peki Tercih Zamanında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tercih zamanında uzman eğitimcilerin desteğini alarak kendinizi başarılı hisedeceğiniz ve ben bu mesleği yapabilirim diyebileceğiniz bölümleri tercih etmenizi tavsiye ederim.Bunun yanı sıra ise puanlarınıza göre tercih etmeyi unutmayın. Çünkü genel olarak yaptığımız bir hatta var biz millet olarak.Bölüm olarak değilde il olarak tercih yapıyoruz.Bu çok yanlış birşey elbet okul okuyacağınız illin güzel olmasını herkes ister ama ardından pişman olmaktansa bölüme göre tercih etmeyi size tavsiye ederim. Ayrıca tercihlerinizide yukarıda belirtiğim gibi uzman eğitimcilerin yardımıyla yapmanız daha iyi olur.

Peki Taban Puanları Nasıl Olacak?

Bu sorunun cevabını kesin olarak bir şey söyleyemeyiz ama tahminlerimiz sayfamızın başka bir gönderisinde paylaşılmıştır. Tahminlerimiz doğrultusunda soruyu cevaplayacak olursak Taban puanlarının düşmesini bekliyoruz. Çünkü sınavın zorluğunu göz önünde bulundurduğumuz zaman Puanların düşeceğini göz önünde bulundurabiliriz.

Merak ettiğiniz soruları yorum kısmından bize sormayı unutmayın…

Leave A Reply

Your email address will not be published.