Dost Acı Söyler Anlamı Nedir? Kısaca Açıklayınız

Dost acı söyler atasözü anlamı nedir? Bu yazımızda anlamı en çok merak edilen dost acı söyler atasözünün ne anlama geldiğini sizlere kısaca açıklayacağız.

Dost acı söyler anlamı

Hayatta her zaman insanın güvendiği bir / birileri olmalı. Çünkü maalesef her insan sizin iyiliğinizi istemeyebilir. Özellikle günümüzde menfaatlerin ön planda olduğu göz önüne getirilirse akraba akrabasına çok rahat kazık atabiliyor, onu kendi çıkarı için kandırabiliyor.

Böyle bir zamanda dost, arkadaş, yoldaş, yaren bulmak çok zordur. Hele ki rekabetin olduğu bu günümüzde kimse insana iyilik namına kolay kolay bir şey söylemiyor. O nedenle insana yine insanın annesi, babası, çok yakın iyi arkadaşları doğruları söyler. Ve genelde hoş olmayan şeyleri de sadece insanın en yakınları onlara söyler.

Dost acı söyler özeti

Dost acı söyler anlamı da tam olarak senin iyiliğine olmayan bir şeyi acı da olsa size en yakın arkadaşınızın, annenizin, babanızın, akrabalarınızın söylemesidir. Sizin kalbinizin kırılacağını bile bile bunu söyler ki büyük zararlardan sizi korumak içindir. Siz de dost acı söyler anlamı ile alakalı eklemek istediğinizi yorum alanından belirtebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.