Memur Zammı 2018 - 2019 Emekli Maaşı Ne Kadar

Memur Zammı (2018-2019) Hakkında

Öğrenci Portalı 03 Ağu 2017 Güncel 445  0

Memur zammı ne kadar olacak? 1 Ağustos 2017 itibariyle emekli ve memur zam oranı için pazarlıklar için start verildi.. Türkiye’de emeklilerle birlikte yaklaşık olarak 5 milyon insan memur maaşı zammı için ekran başına kilitlendi. Herkes 2018 – 2019 memur zammı ne kadar olacak? Hangi memura ne kadar zam gelecek diye Google‘dan araştırma yapmaya başladı.

Milyonlarca insan memurlara zam yapılması için bekleyişlerini sürdürüyor. Önümüzdeki yıldan itibaren memurlara yapılacak olan zam oranı ne kadar olacak diye merak eden memurların bekleyişleri şimdi daha da heyecanlanarak devam edecek. Çünkü memur zammı için pazarlıklar 1 Ağustos 2017 itibariyle resmi olarak başladı.

Memur Zammı için ilk rakamlar

İlk oturuma katılan isimlerden ÇSGB Bakanı Jülide Sarıeroğlu merakla beklenene memur zammı ile alakalı ilk açıklamayı yaptı. Bu rakamlar henüz kesinleşmemiş olsada ilk teklife göre 2018 yılında memurlara ilk yarıda yüzde 10, ikinci yarıda ise yüzde 6’lık bir zammın yapılacağı belirtildi. 2019 içinse ilk yarıda yine yüzde 10 ve ikinci yarıda ise yüzde 8’lik bir zammın yapılabileceği tartışılıyor.

Bildiğiniz üzere 2017’de memurlara 3+7 zam yapılmıştı. Birçok kişi bu zamdan memnun kalmasa da yapılacak hiç birşey yoktu. Önümüzdeki yıl için düşünülen rakamların ise kesinlik payı yoktur. Bu rakamlar sadece teklif olup bu rakamlar üzerinden pazarlıklar yapılacaktır. Muhtemelen 2017’de yapılan zamlara yakın oranlarda mütabık olunacaktır.

Zamlar 14 Ağustos’da..

Bakan Sarıeroğlu pazarlıkların sürdüğünü belirtirken tam olarak ne kadar zammın yapılacağının 14 Ağustos 2017’de netleşeceğini ifade etti. Ayrıca yapılacak olan memur zammı ile alakalı çalışanların tatmin olacağını da belirten Jülide Sarıeroğlu emekli maaşı içinde tatmin edici bir zammın yapılacağını söyledi.

Sendikalar ile bakanlık arasındaki pazarlık halen devam ediyor. KESK ve MEMUR-SEN ilk teklifleriyle tüm memurları tatmin edecek rakamlar sundu. KESK en düşük memur maaşının 3450 olması yönünde teklif sunarken Memur-Sen ise 3 farklı teklifle oturdu pazarlık masasına.

2018 Memur Maaşı Zammı 2019 Emekli Zam Oranı

Memur Sendikaları Bastırıyor

KESK, yüzdelik bir oran yerine en düşük memur maaşının 3450 TL olması gerektiğini düşünüyor. Tabii bu fiyatın içerisinde kira, çocuk yardımı, yakıt ve aile yardımı bulunmuyor. Bunlarla beraber maaşın 4 bin lirayı geçeeği düşünülüyor.

Öte yandan Memur Sen 3 farklı teklifte bulundu. Bunlardan bir tanesi taban aylığına 75 TL net zam ile birlikte ilk yarı için yüzde 7 ve ikinci yarı için yüzde 7 olacak şekilde bir talepte bulundu.  Üçünçü teklifinde ise ek ödeme oranlarına yapılacak olan yüzde 15’lik zam ile birlikte taban aylığıa yüzde 6 ve ikinci taban aylığa ise yüzde 7’lik bir zammın yapılmasını önerdi.

Türkiye Kamu-Sen ise 150 lira net zam ile birlikte ilk yarıda yüzde 10 ikinci yarıda da yüzde 10 zam ile birlikte ekonomik duruma göre refah payını da içinde barındıran yüzde 3’lük ekstra bir zam talebinde bulundu.

Memura ne kadar zam yapılacak? Memur maaşı yorumları

Memur Zammı Yorumları

İlk etapta rakamlar bu şekildedir. Gelişmeleri sizler için takip etmeye devam ediyoruz. Siz de aşağıdaki yorum alanından yapılacak olan memur zammı ile alakalı düşüncelerinizi paylaşarak, tartışmaya katılabilirsiniz.

Doğru inanç ile doğru davranış arasındaki ilişki nasıldır?
Doğru inanç ile doğru davranış arasındaki ilişki nasıldır?
astronotlar usur mu
Astronotlar Uzayda Üşür mü? Nasıl?
8. Sınıf Matematik 1. Yazılı Soruları
8. Sınıf Matematik 1. Yazılı Soruları (2017-2018)
Yakıncağ Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 22-23-24 Soruları ve Cevapları
4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 22-23-24 Cevapları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir