Milli Eğitimde Bakan Yardımcıları Resmi Gazetede Açıklandı

Milli Eğitimde Bakan Yardımcıları Resmi Gazetede Açıklandı. Resmi Gazetede yayınlanan yazıya göre Milli Eğitim Bakanı Yardımcıları belirlendi peki açıklanan isimler kimdir. Milli Eğitim Bakanı Yardımcıları İbrahim Er ve Reha Denemeç oldu.

Peki göreve getirilen bu 2 isim kimdir biyografisini sizlerle paylaşalım:

İBRAHİM ER: 25 Mayıs 1968 Rize doğumlu olan İbrahim Er Danıştay üyesi olarakta görev yapmıştır. Güneysu İmam Hatip Ortaokulunu bitirdikten sonra Rize Lisesini bitirdikten sonra Giresin Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliğini bitirdikten sonra bir dönem öğretmen olarak görev yaptı. Aban İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetim Bölümünü bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)  İlköğretim Genel Müdürü Olarak Görev Yaptı.

REHA DENEMEÇ: 20 Mayıs 1961 Elazığ doğumlu olan Reha Denemeç Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Ekonomi bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını ise ABD Unıversty Of Delaware’de yaptı.1986 da Devlet Planlama Teşkilatında Müşteşarlığa başladı.

1987’den itibaren ise Hazine,Dış Ticaret,Planlama,Özeleştirme  ve Kamu bankalarından sorumlu Devlet Bakanlığında önce özel kalem müdürü ve sonra müşavir olarak görev yapmıştır. Türkiyede ve Orta Asyada Farkli alanlarda yatırımları olan büyük bir holdingin enerji grubunda üst düzey  bir yönetici olarak görev alan REHA DENEMEÇ Küresel Hareket İçin Parlementerlerde’de (PGA) Uluslararası Kurulunda da göreve bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi oldu ve Genel Başkan Danışmanı Olarak Görev yaptı. 22 ve 23. Dönem Ankara Miletvekili olan REHA DENEMEÇ aynı zamanda çok iyi ingilizce biliyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Yeni görevlerinde 2 bakan yardımcısını tebrik eder ve hayırlara vesile olmasını dileriz.

Siz değerli ziyaretçilerimizin de bu konu hakında yorum ve görüşlerini almaktan büyük memnuniyet duyarız.

2 Comments
  1. Ayşe says

    Hayırlı olsun vatanımız milletimiz adına.

  2. Engin says

    İnşallah bu sistem iyi olur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.