Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı başvuru şartları PTT, TCDD, Karayolları 2018

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı

Öğrenci Portalı 09 Ağu 2017 Güncel 359  0

Ulaştırma Bakanlığı 3840 personel alımı (2017-2018) başvuru şartları nelerdir? Bu sene kamuya yaklaşık olarak 3840 eleman alımı gerçekleştirilecektir. Bunlardan 2500 personel PTT için, 700 personel Devlet Demiryolları için ve 640 tanesi de Karayolları için alınacaktır. Bu yazımızda ise personel alımı başvuru şartları nelerdir? Alınacak olan memurlar hangi pozisyonlarda çalışacaklar bu sorulara yanıt vereceğiz.

3840 Personel Alınacak

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanlığı tarafından kamuya 3840 personel alınacağı duyuruldu. Bakan Ahmet Arslan’ın bir canlı yayın programında açıklamış olduğu bu bilgiler memur olmak isteyen milyonlarca insanı heyecanlandırdı. Özellikle PTT’nin gelişmesiyle birlikte eleman ihtiyacının olduğu gerçeğiyle birlikte Bakan Aslan 2500 kişinin PTT’ye, 700 kişinin TCDD’ye ve 640 kişinin de Karayollarına alınacağını belirtti. Bunun üzerine milyonlarca insan PTT personel alımı başvuru tarihleri ne zaman olacak diye Google’da arama yapmaya başladı. İşte eleman alımları için başvuru tarihleri:

  • 2500 PTT memuru için başvuru tarihleri: 15 Ağustos 2017, Salı.
  • 700 TCDD memuru için başvuru tarihleri: Henüz açıklanmadı.
  • 640 Karayolları memuru için başvuru tarihleri: Henüz açıklanmadı.

Gişe Memuru, Büro Görevlisi ve Dağıtıcı Alınacak

PTT’ye hangi pozisyonda eleman alınacak diye merak edenlere 3 farklı alanda istihdam sağlanacağını söyleyebiliriz. Bu çalışma alanlarından en çoğu Gişe Memuru için ayrılmışken diğerleri de Büroda görev yapacak ve posta dağıtımı gerçekleştirecek elemanlar için ayrılmıştır.

PTT Başvuru Şartları Nelerdir

Üniversite mezunları bu noktada biraz şanslı olabilirler. Çünkü PTT’nin eleman alımı esnasında sunduğu şartlardan en önemlisi Büro yada Gişelerde çalışacak memur adaylarının en az 4 yıllık bir üniversite tamamlamış olmasıdır. Eğer üniversiteyi tamamlamışsanız PTT’de görev alabilirsiniz. Eğer lise mezunuysanız maalesef PTT için uygun olmadığınız belirtiliyor.

Diğer birim yani dağıtıcı görevi içinse en az 2 yıllık bir üniversite bitirmiş olma şartı aranıyor. Yani yine lise mezunları için 2500 kişilik kadro açığında bir yer yok. Diğer şartlar ise bedensel sorunun olmamasıdır. Malum olduğu üzere dağıtım işi biraz da beden gücü gerektirdiğinden dolayı fiziksel olarak bir sorunun olmaması gerekiyor.

TCDD ve Karayolları Başvuru Şartları

Henüz TCDD ve Karayolları ile alakalı detaylar paylaşılmadığından yanlış bilgiler vermek istemiyoruz. Bu nedenle bu alanı ileriki bir tarihte güncellemek üzere es geçmek istiyorum.

Sizler de Ulaştırma bakanlığı 3840 personel alımı başvuru şartları konumda bu konu hakkında kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. İlave etmek istediğinzi bilgiler varsa lütfen yorum ekle linkine tıklayarak bunu bizimle paylaşınız.

Doğru inanç ile doğru davranış arasındaki ilişki nasıldır?
Doğru inanç ile doğru davranış arasındaki ilişki nasıldır?
astronotlar usur mu
Astronotlar Uzayda Üşür mü? Nasıl?
8. Sınıf Matematik 1. Yazılı Soruları
8. Sınıf Matematik 1. Yazılı Soruları (2017-2018)
Yakıncağ Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 22-23-24 Soruları ve Cevapları
4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 22-23-24 Cevapları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir