Üniversite Puanları Düşecekmi?

Evet sevgili www.ogrenciportali.net ziyaretçileri bugün ki yazımız en çok merak edilen sorulardan bir tanesine uzman ekiplerin yorumları ile cevap vermek olacak.

ÜNİVERSİTE PUANLARI DÜŞECEKMİ?

Bu yıl ilk kez düzenlenen Yüksek Öğretime Geçiş (YKS) Sınavına giren milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği sonuçlar 31 Temmuzda açıklanacak, peki puanlar nasıl olacak? Daha kesin bir bilgi yok ama uzman eğitimcilerin tahminleri düşecek yönünde.

Neden mi? Çünkü sınavdan çıkan üniversite adaylarının yorumları TYT ( Temel Yeterlilik Testi) sürem yetmedi ve matematik zordu, Türkçe paragraf soruları çok uzun zaman yetmedi gibisinden, AYT(Alan Yeterlilik Testi) hakında ise çok zordu geometri çok zorladı gibisinden yorumlardı bunlar göz önünde tutularak yorumcuların yaptığı yorumlar çoğunlukla sıralamalar aynı ama puanlar düşecek yönünde.

TYT sınavında Türkçe ve Matematik bölümlerinin çok zaman ve çok düşündürdüğü için çoğu adayın yapmadığı sorular vardı eğer bu bölümlerden yüksek net yapan bir öğrencinin puanı da yüksek gelir yani standart sapması yüksek olur…

3 Comments
  1. Salih says

    Doğru soyluyorsunuz bencede puanlar düşecek sıralamalar yükselecek. Örneğin;350 puana 150 bin sıralama iken bu sınavda 150 bin 330 puana gelebilir.

  2. Esra Yıldız says

    Aynen katılıyorum.

  3. Serhat says

    Puanlar düşük siralamalar iyi olur , katılıyorum size 👍

Leave A Reply

Your email address will not be published.