Yaz Geldi Ders Çalışamıyorum Ne Yapmalıyım?

Yaz Geldi Ders Çalışamıyorum Ne Yapmalıyım? Birçok öğrencinin sıkça karşılaştığı sorunlardan biri olan ders çalışamama özellikle yaz aylarında daha fazla artıyor. Peki neden? Ne Yapılmalı?

Yaz aylarındaki aşırı hava sıcaklığından dolayı insanı bunaltan sıcaklıklarda ders çalışmak daha da zor oluyor. Peki bu durumlarda ne yapılmalı ve hangi derslerin hangi konuları çalışılmalı? Size bu sorular için vereceğim en iyi cevaplardan birisi şu şekilde olacak:

Neden Ders Çalışamıyorum?

Öncellikle yaz ayında çalışacağınız dersi çok iyi bir şekilde seçmeniz gerekir. Size en kolay ders  hangisi ise onunla başlayın en başta ve o dersin en çok sevdiğiniz konusunu seçin. Ders çalışma süresini ise kendinize göre ayarlamaya çalışın.Ne zaman sıkılmaya başladığınız zaman ders çalışmayı da bırakabilirsiniz.Eğer sürekli sıkılıyorsanız o zaman o sıkıntınızı yenmeniz lazım yenmeniz için ise ders çalışmaya devam edin ve bu zorluğu yenin.

Neden kolay ders ve kolay konu?

Çünkü biz insanların genel olarak bir özelliği var: Kolay bir şey ile karşılaştığımız zaman hem seviniriz hemde o işi yapma isteğimiz artar ve o işi yapmaktan zevk alırız.

Bundan dolayı ki yukarda yazmış olduğum tavsiyeyi göz önünde bulundurup kulanabilirsiniz.

Sizden yorum ve görüşlerinizi bize sayfanın yorum bölümünden yazmanızı bekliyoruz…

Leave A Reply

Your email address will not be published.